Opublikowano Dodaj komentarz

Osłona na kontakt z wtyczką DIY, czyli bezpieczeństwo w domu

Bezpieczeństwo naszego szkraba jest chyba jak dla każdego rodzica bardzo istotne. Odkąd Gniewko zaczął czworakować praktycznie nie można było go spuścić z oczu. Najgorszy był czas przejściowy, kiedy to uczył się przewracać – tak wbrew pozorom jest to jedna z ważniejszych umiejętności dla dziecka ;P. Teraz Gniewko niedługo skończy 9 miesięcy i tą sztukę opanował już perfekcyjnie. Są takie chwile, kiedy mama potrzebuje coś zrobić i jednak muszę spuścić małego odkrywcę z oczu. Nie przeszkadza mi kiedy plądruje szuflady (wszystkie które mają pozostać zamknięte są zabezpieczone) lub próbuje wejść do pralki (na szczęście jest jeszcze za mały ;). Kwiatki, które mógł już sięgnąć z parapetu zostały przestawione. Jednak co z kontaktem, którego nie da się zabezpieczyć gotowcami ze sklepu, ponieważ włożona jest do niego wtyczka od przedłużacza? Jak na złość wtyczki nie możemy przełożyć – ten kto mieszka w starej kamienicy i cierpi na brak gniazdek, ten wie. Długo głowiliśmy się co z tym fantem zrobić i wymyśliliśmy, że wykonamy osłonę na kontakt. Oczywiście osłona na kontakt w naszego projektu musiała być oryginalna – zobaczcie efekt końcowy naszej pracy!

W tytule wpisu umieściłam skrót DIY (Do-It-Yourself, ale to pewnie wiecie), ponieważ taką osłonę na kontakt możecie wykonać również samodzielnie w domowych warunkach, jednak najpierw przedstawię Wam, jak my sobie z tym poradziliśmy.

Czytaj dalej Osłona na kontakt z wtyczką DIY, czyli bezpieczeństwo w domu
Opublikowano Dodaj komentarz

Puzzle 3D dla dziecka – kreatywna zabawka z drewna 9m+

Weekend majowy upłynął w Dwa-Tak jak mgnienie, może dlatego, że był bardzo pracowity. Za nami dwa nowe projekty, już wykonane, a w trakcie jeden duży, nawet bardzo ;). Tak się złożyło, że wszystkie ostatnie prace związane są bezpośrednio z rozwojem i bezpieczeństwem naszej pociechy Gniewka. Ten oto mały człowiek za dwa dni skończy 8 miesięcy (hmm wcale już nie taki mały, kiedy to minęło?) i stał się bardzo inspirujący. Dlatego ostatnio na tapecie pojawiły się zabawka z drewna oraz osłona na kontakt elektryczny. Poniżej chciałabym podzielić się z Wami wykonaniem naszej pierwszej zabawki z drewna.

Czytaj dalej Puzzle 3D dla dziecka – kreatywna zabawka z drewna 9m+
Opublikowano Dodaj komentarz

WYPOSAŻENIE WARSZTATU

OD TEGO SIĘ ZACZĘŁO

Źródłem naszego rodzinnego rękodzieła jest marzenie Męża o zbudowaniu własnej frezarki. Mogę powiedzieć, że od tego wszystko się zaczęło. Nie ukrywam, że pękam z dumy, jak widzę jakiego mam „obrotnego” Męża. Nie znam faceta, który nie miał by fioła na jakimś punkcie – mój lubi tworzyć, wcielać w życie czasami trochę zwariowane pomysły, ale (chwała mu za to!) robi to samodzielnie (lub z moją drobną pomocą – w końcu jestem jego żoną i też to lubię :). I właśnie jednym z takich pomysłów było zbudowanie frezarki. Bazowaliśmy na jakimś projekcie znalezionym w necie, zamówiliśmy wszystkie potrzebne części i udało się! Co prawda nasz stół sosnowy trochę na tym ucierpiał, do dziś jest trochę po odgniatany, ale było warto.

Czytaj dalej WYPOSAŻENIE WARSZTATU
Opublikowano Dodaj komentarz

POZNAJMY SIĘ

24.03.2017 r.

Przygodę z blogowaniem czas zacząć, może być w rytmie Bryana Adamsa (akurat leci w tle – ostatnio mam słabość do jego utworów).

Do rzeczy.

KILKA SŁÓW O MNIE

Mam na imię Ania i pochodzę z zielonego wzgórza (dosłownie) . Mój dom rodzinny znajduje się w niewielkiej miejscowości na lekkim wzniesieniu, więc od dziecka przedstawiam się jako Ania z zielonego wzgórza. Obecnie mieszkam we Wrocławiu – według mnie najpiękniejszym polskim mieście.

Czytaj dalej POZNAJMY SIĘ