Wykonanie obrączek

Do wykonania każdej z naszych obrączek wykorzystana została metoda zwijania cienkiego paska drewna (forniru) w okrąg. W literaturze zagranicznej ten rodzaj obróbki drewna znajdziemy pod nazwą bentwood, w Polsce opisując to zagadnienie użyjemy po prostu stwierdzenia gięcie drewna. W przypadku obrączek metoda ich otrzymania jest o tyle bardziej specyficzna, a co za tym idzie trudna, ze względu na to, iż gięte, a bardziej obrazowo zwijane kawałki drewna mają niespełna 0,6 mm. Zwija się je przeważnie na gorąco (to zależy od gatunku drewna), następnie po dokładnym wyschnięciu drewna następuje klejenie każdej warstwy zwoju. Otrzymany półprodukt poddawany jest obróbce – następuje toczenie nadmiaru materiału, szlifowanie oraz polerowanie.

Ścisłe zwijanie oraz klejenie drewna pozwala nam uzyskać wysoką twardość wyrobu oraz odporność na wodę – obrączki wykonane z drewna w swych właściwościach wcale nie ustępują swoim odpowiednikom ze srebra i złota – wręcz przeciwnie w odróżnieniu do nich są ekologiczne, bo wykonane z odnawialnego surowca jakim jest drewno.

Ręczne wykonanie daje nam wiele możliwości. Możemy dopasować odpowiedni rozmiar, szerokość (od ok. 4 do nawet 13mm), grubość (1-2mm), a także kształt (przekrój płaski bądź soczewka oraz inne) i wykończenie (mat lub połysk) obrączki. Jednak jeśli masz pomysł na inne wykonanie obrączki swoich marzeń, to służymy pomocą oraz wiedzą i doświadczeniem. Razem wykonamy obrączkę, która będzie w 100% odpowiadała Twoim oczekiwaniom.

 

pl_PLPolish